Wybór laptopa biznesowego jest sporym wyzwaniem, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że na rynku dostępne są setki modeli. Na co warto więc zwrócić uwagę podczas doboru tego urządzenia?

Podzespoły

Wybór laptopa biznesowego jest sporym wyzwaniem, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że na rynku dostępne są setki modeliJednym z najważniejszych aspektów, które powinny być kluczowe podczas doboru laptopa są podzespoły. To one w głównej mierze mają decydujący wpływ na ogólną wydajność laptopa.

Pierwszym, a zarazem najważniejszym z nich jest procesor, stanowiący serce i rdzeń całego układu. W tym wypadku warto wybierać stosunkowo nowe modele, nie starsze niż 2-3 lata. Wraz z nowszymi modelami rozwijają się także dodatkowe technologie i usprawnienia, które to wpływają na wydajność laptopa. Szukając procesora należy spojrzeć przede wszystkim na ilość rdzeni, ilość wątków oraz taktowania zegara. Za absolutne minimum na dziś dzień można uznać procesor wyposażony w 4 rdzenie, 8 wątków oraz taktowania rzędu 3-4 GHz. Takie połączenie pozwoli komfortowo użytkować sprzęt bez większych problemów.

Pamięć RAM

Kolejnym, nieodzownym elementem odpowiedzialnym za wydajność jest pamięć operacyjna RAM, w której to przechowywane są aktualnie wykorzystywane programy i pliki, ale także sam system operacyjny. Za minimum uznaje się tu 8 GB pamięci. Warto wziąć również poprawkę na rodzaj zastosowanych kości. Najnowsze z nich czyli modele DDR4 zagwarantują najlepszą wydajność, jednak szukając budżetowego sprzętu można również brać pod uwagę modele DDR3.

Jaki model laptopa wybrać?

Jednym z ciekawszych wyborów, idealnie wpisującym się w powyższy schemat jest Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 4, który to wyposażony w bardzo wydajny procesor z serii Intel Core 11. generacji.  W urządzeniu odnajdziemy również dedykowaną kartę graficzną RTX oraz minimum 8 GB pamięci RAM DDR4 w zależności od konfiguracji.