Obecnie wybór laptopa nie jest łatwym zadaniem. Setki różnorodnych specyfikacji mogą być mylące zwłaszcza dla osób nieobeznanych z obecnymi standardami. Każdy laptop musi spełniać zamierzone funkcje – dla jednych idealnym laptopem będzie sprzęt typowo do pracy biurowej i przeglądania Internetu, dla innych do zadań typowo gamingowych. Jak zatem nie pomylić się w wyborze? Czy da się nie przepłacić? Czytaj dalej! 

Konfiguracja, która się opłaca

Obecnie wybór laptopa nie jest łatwym zadaniem. Setki różnorodnych specyfikacji mogą być mylące zwłaszcza dla osób nieobeznanych z obecnymi standardamiDla laików najważniejsze znaczenie będą miały numerki. Warto zwrócić uwagę, żeby nie sugerować się przy tym ceną, ponieważ nawet najdroższy laptop gamingowy, może bladziej wyglądać w ogólnej ergonomii i komfortu pracy w porównaniu do komputera z gorszą specyfikacją. Jeśli zatem zależy Ci na szybkim działaniu i wysokiej responsywności dla użytkownika, to warto wybrać laptopy biurowe znanych marek.

Ale konkretniej. Jaki model i jaki sprzęt?

Przykładem, który bije rekordy popularności, jest Lenovo ThinkBook 15p G2. Nazwa dosyć długa, jednak nie bez znaczenia. Seria ThinkBooków jest w pełni dopasowana do potrzeb użytkownika, który potrafi przy pakiecie Office spędzić ładny kawał czasu. Na co możesz liczyć?

  • Świetną czytelność dzięki ekranowi o rozdzielczości FHD,
  • Długi czas pracy na baterii,
  • Wytrzymałą baterię oraz wygodną w użytkowaniu klawiaturą, która jest przecież najważniejsza w pracy biurowej,
  • Procesor Intel lub AMD,
  • 15 calową matrycę, która oferuje doskonałe kąty widzenia.

Laptop na każdą kieszeń

Cena za taki sprzęt zdecydowanie się opłaca. Solidna konstrukcja zadowoli nawet uwielbiającego podróże użytkownika – bezproblemowo zmieścisz go do niewielkiej torby. Wszystkie konfiguracje sprzętowe bardzo dobrze nadają się do szerokich zastosowań pracy biurowej. Jeśli kochasz przy tym tworzyć materiały wideo lub obrabiać grafikę, to również mile się zaskoczysz. W codziennej pracy Lenovo ThinkBook 15p G2 błyskawicznie uruchamia programy, a dostęp do losowych danych odbywa się bez żadnych opóźnień. Warto? Zdecydowanie.