Lenovo ThinkBook 15 G3 to 15,6-calowy notebook biznesowy, który może być wyposażony w procesory do Intel Core i7 (więcej), a nawet procesor AMD Ryzen ze zintegrowaną kartą graficzną. Jest to próba zaoferowania przez Lenovo laptopa dla użytkownika domowego i biurowego.

Cechy Lenovo ThinkBook 15 G3

Lenovo ThinkBook 15 G3 ma dobrą specyfikację, mnóstwo portów i funkcji łączności, które pomagają w pracy

Lenovo ThinkBook 15 G3 ma dobrą specyfikację, mnóstwo portów i funkcji łączności, które pomagają w pracy. Po lewej stronie laptopa znajdują się dwa porty USB 3.1 Gen 1 Type-A, port HDMI, port Ethernet oraz złącze zasilania. Po prawej stronie znajduje się port USB 3.1 Gen 2 Type-C z wyjściem DisplayPort, kolejny port USB 3.1 Gen 1 Type-A, gniazdo słuchawkowe combo/mikrofonowe oraz czytnik kart microSD. Z internetem można się także połączyć za pomocą Wi-Fi 6 lub Bluetooth 5.0. Inne szczegóły to:

  • Waga od 1,7 kg z maksymalnie 40 GB pamięci RAM, do 512 GB SSD i HDD.
  • Wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD; opcjonalny ekran dotykowy; opcjonalna powłoka antyodblaskowa
  • Procesory Intel 10. generacji Comet Lake U (i5, i7) lub AMD Ryzen.
  • Pełnowymiarowa klawiatura z klawiaturą numeryczną, duży gładzik i czujnik linii papilarnych.
  • Funkcje biznesowe: Układ szyfrujący TPM, gniazdo na kabel Kensington itp.

Maszyna wyposażona jest również w gniazdo audio, czytnik kart microSD oraz czytnik linii papilarnych dla Windows Hello.

Podstawy dla użytkowników biznesowych

Firma Lenovo jest znana z laptopów ThinkPad, które od dawna są podstawą dla użytkowników biznesowych. Dzięki marce ThinkBook firma wprowadziła ten poziom bezpieczeństwa i trwałości do powszechnego użytku. Nowy ThinkBook 15 G3 nie jest tu wyjątkiem.

W modelu ThinkBook 15 G3 firma Lenovo oferuje opcjonalny czytnik linii papilarnych oraz kamerę na podczerwień z obsługą funkcji Windows Hello. Obie te funkcje ułatwiają i zwiększają bezpieczeństwo logowania się do laptopa bez konieczności wpisywania hasła.

Laptop zawiera również gniazdo blokady Kensington, dzięki czemu można go bezpiecznie przymocować do biurka. Ponadto ThinkBook 15 G3 oferuje układ Trusted Platform Module (TPM) 2.0, który szyfruje dane na urządzeniu.