Elegancki tablet 2 w 1 Microsoft Surface Pro X

Nowa generacja Microsoft

Microsoft Surface Pro X stworzony przede wszystkim pod kątem Internetu (o czym także tutaj: http://alfarkomputery.pl/kompetentne-narzedzie-biznesowe-dla-podrozujacych-microsoft-surface-pro-x/) . Zaprojektowany tak aby dotrzymać kroku w każdym miejscu i pod każdym kątem, z 13-calowym ekranem dotykowym, który automatycznie dostosowuje się do panującego oświetlenia. Surface Pro X oferuje szybkie łącze Gigabit 4G LTE, wbudowaną ładowarką oraz miejsce na pióro Slim Pen. Klawiaturę zaś można odłączyć. Urządzenie Surface Pro X działa pod kontrolą Windows 10, to jednak same programy, których chcielibyśmy używać, muszą być zgodne oraz przystosowane do współpracy z procesorem SQ1. Microsoft zadbało o wydajność pracy baterii, gdzie bez ładowania można pracować do maksymalnie 15 godzin. 

Microsoft Surface Pro X stworzony przede wszystkim pod kątem InternetuSmukła, a zarazem elegancka konstrukcja to z pewnością atut notebooka 2 w 1. Jego grubość wynosi 7,3 mm, a waga zaczyna się już od 774 g. Surface Pro X działa na oprogramowaniu Windows 10, z budowaną pamięcią 128 G. Dodatkowo otrzymujemy 30 dniową wersję próbną Office 365 z 1TB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive

Znakomita łączność

Microsoft nie zapomniał oczywiście o nowoczesnej technologii Wi-Fi. Do dyspozycji mamy Wi-Fi + LTE, Wi-Fi 5 oraz Bluetooth 5.0 Gigabit LTE Advanced Pro. Dwa porty USB-C pozwalają na podłączenie wyświetlaczy, stacji dokonujących oraz innych urządzeń. Dodatkowo znajdzie się też miejsce na obsługę kart Nano-SIM i eSIM, port Surface Connect oraz port klawiatury Surface Keyboard.

Specyfikacja:

  • wymiary: 287 mm x 208 mm x 7,3 mm
  • procesor Microsoft SQ 1 i SQ 2
  • Karta graficzna Microsoft SQ 1 Adreno 685 i Microsoft SQ 2 Adreno 690
  • Obudowa – charakterystyczne anodyzowane aluminium z kompozytem węglowym
  • Oprogramowanie – Windows 10 Home oraz 
  • 30-dniowa wersja próbna Microsoft 365 Family
  • Zabezpieczenia – obsługa funkcji BitLocker oraz logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy przez funkcję Windows Hello.