Laptopy biznesowe są seriami urządzeń, których przeznaczenie, jak sama nazwa wskazuje mają służyć głównie w celach biznesowych. Jednakże szeroki dostęp do wielu modeli laptopów sprawił, że zakup konkretnego może okazać się nie lada wyzwaniem. Na jakie więc aspekty warto zwrócić uwagę podczas pobytu w sklepie?

Podzespoły, a wydajność

Laptopy biznesowe są seriami urządzeń, których przeznaczenie, jak sama nazwa wskazuje mają służyć głównie w celach biznesowychNiezwykle istotnym elementem podczas wyboru laptopa biznesowego jest dobór odpowiednich podzespołów, których to jakość przekłada się bezpośrednio na wydajność, a co za tym idzie komfort pracy.

Pierwszym, a zarazem kluczowym z podzespołów jest procesor. Można go spokojnie nazwać sercem i rdzeniem całego układu, odpowiedzialnym za wykonywanie działań zmiennoprzecinkowych. Krótko mówiąc, wszystko co robimy musi zostać przetworzone przez procesor.

Kolejnym z elementów, nie mniej ważnym jest pamięć operacyjna RAM, która skupia się w głównej mierze na przechowywaniu aktualnie użytkowanych rzeczy. Są to zarówno aplikacje, pliki, ale również i system operacyjny. Stąd też niewystarczająca ilość pamięci może skutkować znacznym obniżeniem wydajności.

Coraz częściej spotykanym podzespołem w laptopach są dedykowane karty graficzne, których zadaniem jest w pewnym stopniu odciążenie procesora jako komponentu do przetwarzania danych. Sprawia to, że cały sprzęt działa znacznie płynniej. Dedykowane karty graficzne nie są jednak konieczności i nie wszystkie modele wyposażone są w ten podzespół. Warto jednak brać go pod uwagę po zapewnia ogrom korzyści.

Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 4- model godny uwagi

Jednym z laptopów, który idealnie wpisuje się w powyższy schemat jest Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 4 (więcej: http://www.komputerstore.pl/lenovo-thinkpad-x1-extreme-gen-4-potezny-laptop-z-matryca-4k-do-zroznicowanych-zadan/), wyposażony w najnowszy procesor Intel Core 11. generacji gwarantujący bardzo dobre osiągi. Ponadto standardowo otrzymujemy dostęp do minimum 8 GB pamięci RAM, która jednak może zostać rozszerzona zależnie od konfiguracji.

By zmaksymalizować osiągi Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 4 wyposażono w kartę graficzną z serii RTX, która sprawdzi się także w zastosowaniach stricte profesjonalnych.